Satelitný internet TOOWAY

 

Tooway je služba umožňujúca prístup k rýchlemu satelitnému internetu spoločnosti Eutelsat. Na príjem a odosielanie dát využíva viaczväzkový satelit novej generácie KA-SAT, spustený koncom roku 2010. Prevádzka tooway si nevyžaduje žiadnu telefónnu linku.
KA-SAT je prvý európsky satelit vyhradený výlučne pre satelitný internet využívajúci pásmo Ka.

Presnosť a kapacita prenosu informácií satelitu KA-SAT, ktorá je oveľa lepšia ako u jeho predchodcov*, umožňuje ponúkať rýchly internet kdekoľvek na Slovensku vrátane miest, ktoré nie sú pokryté pozemnými internetovými sieťami, za ceny porovnateľné s cenami ADSL, pričom rýchle internetové pripojenie je veľmi spoľahlivé, kvalitné, bezpečné a dostupné.
*Pásmo Ka zahŕňa frekvencie vyššie ako pásmo Ku, ktoré sa doteraz používalo na satelitné televízne vysielania. Satelitné televízne vysielanie využíva písmo Ku a satelity, ktoré pokrývajú veľké geografické oblasti. Satelit KA-SAT je optimalizovaný pre interaktívne služby s úzkymi zväzkami, ktoré umožňujú opätovné využívanie frekvencií, čím sa dosahuje efektívnejšie a ekonomickejšie využívanie pásma.

Tooway je individuálne riešenie prístupu k rýchlemu internetu. Na pripojenie k webu prostredníctvom tooway stačí parabola a modem pripojený k počítaču…
Okrem toho Medzinárodná komisia pre ochranu proti neionizačnému žiareniu (ICNIRP) uviedla, že emisie v pásme KA nepredstavujú žiadne riziko pre zdravie. Využíva sa zväzok, ktorým vysiela a prijíma signály s rovnakou intenzitou ako mobilný telefón (2 W), a pritom sa nachádza mimo budovy.

 

Aké výhody má satelitný internet TOOWAY?

    je dostupný úplne všade, na celom Slovensku i v Európe
    vysoká rýchlosť (až 22/6 Mbps) a spoľahlivosť (99,5%) yes
    je cenovo dostupnýyes
    TOOWAY kit je možné prenajať – nemusíte investovať veľké finančné prostriedky do kúpy zariadenia
    TOOWAY kit je samoinštalačný – môžete ušetriť peniaze za montáž
    je teoreticky dátovo neobmedzený – každý program má stanovený odporúčaný objem dát, po jeho prekročení však i naďalej môžete surfovať po internete. Rýchlosť pripojenia síce klesne, ale všetky dáta, ktoré potom prenesiete, sú zadarmo!
    veľmi krátky čas zriadenia pripojenia – surfovať môžete už za pár dní od objednávky
    je mobilný - presťahujete sa? Pre TOOWAY žiadny problém.

TOOWAY kit obsahuje:

    parabolu 75cm
    jednotku vysielača a prijímača - TRIA
    modem pre satelitný internet s výstupom LAN 10/100
    sieťový adaptér pre modem
    UTP kábel s konektormi pre pripojenie k počítaču

V prípade záujmu Vám vieme zabezpečiť odbornú montáž ako zmluvný partner Tooway.

Ako to funguje?

Satelitná parabola je pripojená k terminálu/modemu TOOWAY a ten sa pripojí priamo k počítaču. Je to obojsmerné dátové spojenie – dáta sa prenášajú priamo na satelit EUTELSAT KA-SAT. Satelitný internet je samozrejme možné zdielať v rámci lokálnej aj bezdrôtovej siete napr. cez Wi-Fi router.

EUTELSAT KA-SAT je najvýkonnejší satelit na svete s priechodnosťou 70 Gbit / s, čo je 35x viac, než má bežný satelit v pásme Ku (napr. Hotbird alebo Astra). Štruktúra je optimalizovaná ako pre domáce pripojenie k internetu, tak pre profesionálne služby. Využitie internetu TOOWAY je veľmi podobné dsl pripojeniu, na báze aDSL.

Koľko to stojí a ako si TOOWAY môžem objednať?

Aktuálny cenník a objednávkový formulár nájdete ........

Stále nerozhodní?


 

Obľúbené produkty

Routre HacomSwitche HacomSieťové prvky Hacom