Doprava a platba

Doprava

Spôsob dopravy a prevzatia si volí kupujúci pri objednaní tovaru vo formulári objednávky. Kupujúci má na výber z nasledovných možností:

 1. Osobný odber v Žiline
 2. Doprava prostredníctvom kuriérskej spoločnosti DPD

 

1.Osobný odber v Žiline

Objednaný tovar, ktorý je skladom si môže kupujúci vyzdvihnúť po potvrdení objednávky predávajúcim na pobočke Hacom.sk, Bytčianska 385/56, Žilina - Považský Chlmec. Objednaný tovar, ktorý nie je skladom a tovar na objednávku si môže kupujúci vyzdvihnúť na základe dohody s predávajúcim. Kupujúci sa zaväzuje prevziať objednaný tovar v dohodnutom termíne na adrese uvedenej v objednávke.

enlightenedCeny na pobočke v Žiline nie sú rovnaké ako na hacom.sk eshopeenlightened

 

2.Doprava prostredníctvom kuriérskej spoločnosti:

Miesto dodania je stanovené na základe objednávky kupujúceho. Kupujúci sa zaväzuje prevziať tovar a podpísať Protokol o doručení a odovzdaní tovaru v dohodnutom termíne na adrese uvedenej v objednávke. Splnenie dodávky sa považuje okamihom dodania tovaru na miesto uvedené v objednávke a jeho fyzickým prevzatím kupujúcim alebo v prípade jeho neprítomnosti ním splnomocnenou osobou. Splnomocnená osoba je povinná preukázať predávajúcemu doklady potvrdzujúce splnomocnenie kupujúcim. V prípade odmietnutia prevzatia tovaru kuriérska spoločnosť vyznačí odmietnutie v protokole o doručení a odovzdaní tovaru. V prípade nutnosti opakovaného zaslania objednaného tovaru z dôvodu neprítomnosti kupujúceho na mieste určenom ako miesto dodania v objednávke, všetky vzniknuté náklady na doručenie hradí kupujúci.

Tovar skladom: ak nebola dodacia lehota dohodnutá inak, objednávka vystavená v pracovných dňoch do 14:00 bude vybavená do 24 hodín, objednávka vystavená v pracovných dňoch po 14:00 bude spracovávaná a vybavená v nasledujúci pracovný deň v prípade platby na predfaktúru sa táto lehota počíta odo dňa prijatia celkovej platby na účte predávajúceho .

Tovar, ktorý nie je skladom alebo je na externom sklade: ak nebola dodacia lehota dohodnutá inak, objednaný tovar, ktorý nie je skladom alebo je na externom sklade bude kupujúcemu doručený do 14 pracovných dní odo dňa obdržania záväznej objednávky od kupujúceho. V prípade platby na predfaktúru sa táto lehota počíta odo dňa prijatia celkovej platby na účet predávajúceho.

 

Lehoty na doručenie:  

 • Doručenie kuriérskou spoločnosť DPD 1-2 dní.V pracovných dňoch pre SVK.
 • Doručenie kuriérskou spoločnosť DPD 2-3 dní.V pracovných dňoch pre CZ.
 • Doručenie do odberného miesta Zásielkovňe 1-2 dní.V pracovných dňoch pre SVK aj CZ.

 

Spôsob platby:

Spôsob platby si volí kupujúci pri objednaní tovaru prostredníctvom formulára objednávky.

Kupujúci má na výber z nasledovných možností:

 1. Osobný odber v Žiline (platba hotovosti)
 2. Dobierka (platba v hotovosti)
 3. Platba Trustpay (okamžitý bankový prevod)
 4. Prevodný príkaz (predfaktúra)

 

1.Osobný odber v Žiline (platba v hotovosti)

Manipulačný poplatok za osobný odber na pobočke Hacom.Ak je tovar skladom, tovar bude nachystaný do 60 minút od prijatia objednávky. V prípade že tovar nie je skladom , je zákazník prednostne informovaný kedy bude tovar doručený na pobočku .

 

2.Dobierka (v hotovosti/kartou)

Platbu uskutoční kupujúci v hotovosti alebo kartou (priamo kuriérovi u kuriera DPD) pri dodaní tovaru. Spolu s objednaným tovarom bude kupujúcemu doručený aj originál faktúry.

 

3.Platba TrustPay (okamžitý bankový prevod)

Okamžitý bankový prevod cez OnlineBanking TrustPay pre banky: ČSOB, Fio Banka, OTP banka, Poštová banka, Prima banka, SBERBANK, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, UniCredit Bank, VÚB banka, ZUNO.

 

4.Prevodný príkaz (predfaktúra)

Platba sa uskutočňuje vopred na základe zaslanej predfaktúry, ktorú predávajúci vystaví kupujúcemu po záväznom potvrdení objednávky.

 1. osobný odber - po prijatí celkovej sumy predfaktúry na účet predávajúceho, bude kupujúci informovaný o možnosti vyzdvihnutia objednaného tovaru,
 2. dodanie prostredníctvom kuriérskej spoločnosti - po prijatí platby celkovej sumy predfaktúry vrátane dohodnutej výšky prepravného a balného, bude kupujúcemu zaslaný objednaný tovar spolu s originálom faktúry. Predávajúci potvrdí kupujúcemu zaslanie objednaného tovaru.

 Tovar na objednávku: vyžaduje sa platba prostredníctvom predfaktúry

 

Platobné údaje:

Názov banky: Slovesnká sporiteľňa a.s.

Číslo účtu: 5039295830/0900

Variabilný symbol: číslo predfaktúry

IBAN: SK9509000000005039295830

SWIFT/BIC: GIBASKBX

Upozornenie: V prípade bankového prevodu platby zo zahraničia účtuje banka všetky náklady na realizáciu prevodu na ťarchu účtu kupujúcemu.

„OUR“ - všetky poplatky spojené so zabezpečením prevodu (banky platiteľa, banky príjemcu, ostatných korešpondenčných bánk) znáša kupujúci - platiteľ

Ceny prepravných nákladov:

 

  enlightened*Kuriér DPD Slovensko CLASSIC: 

 • Prepravné do 5kg: 3,40 ,- €
 • Prepravné do 10kg: 4,50,- € 
 • Prepravné do 20kg: 6,00,-  € 
 • Prepravné do 31,5kg: 7,00 ,- €

  enlightenedKuriér DPD Slovensko konzoly :

 • Prepravné do 5kg: 4,50 ,- €
 • Prepravné do 10kg: 5,50,- € 
 • Prepravné do 20kg: 7,50,-  € 
 • Prepravné do 31,5kg: 8.50,- €

        * Doprava bezplatná pre kuriérsku spoločnosť DPD CLASIC od 199,-€ do 10kg (okrem konzol, parabol a nadrozmerný nákladov.)

   enlightenedKuriér DPD Slovensko nadrozmerný náklad (paraboly,konzoly...):

 • Prepravné do 5kg: 9,90 ,- €
 • Prepravné do 10kg: 11,90,- € 
 • Prepravné do 20kg: 12,90,-  € 
 • Prepravné do 30kg: 13,90 ,- €

    enlightenedOdberné miesta SVK:

*Zásielkovňa - odberné miesto (do 5 kg):2,10 €

Osobný odber Žilina - pobočka (manipulačný poplatok) 0,99 €

*Doprava bezplatná pre výdajne miesta Zasielkovňe od 100,-€ do 5kg (okrem konzol, parabol a nadrozmerný nákladov.)

enlightenedOdberné miesta CZ:

*Zásielkovňa - odberné miesto (do 5 kg):2,90 €

 

enlightenedDoprava bezplatná sa nevzťahuje:

 • Pre nadrozmerne balíky ako sú paraboly, konzoly a nosné rúry nad 2m alebo trojnožky...
 • balíky s váhu nad 10kg

v prípade že Vám vyberie automat eshopu hacom.sk bezplatnú dopravu ,obchodník za hacom.sk je povinný Vás informovať o zmene ceny prepravného buď telefonický alebo emailovo do 24hod. od prijatia objednávky v pracovných dňoch.

     

     Platba:

 • Dobierka DPD: 0,90,- €
 • Dobierka Zasielkovňa: 0,90,-€
 • Platba na predajni (v hotovosti ) 0,00,-€
 • Predfaktúra
 • TrustPay Okamžité bankové prevody: ČSOB, Fio Banka, OTP banka, Poštová banka, Prima banka, SBERBANK, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, UniCredit Bank, VÚB banka, ZUNO Pri zmene váhy a ceny poštovného bude zákazník kontaktovaný telefonicky a mailom.

 

V PRÍPADE OTÁZOK KONTAKTUJTE PREDÁVAJÚCEHO:   e-mailom na obchod@hacom.sk alebo telefonicky počas pracovných dní 8:00 - 17:00hod.