Doprava a platba

Doprava

Spôsob dopravy a prevzatia si volí kupujúci pri objednaní tovaru vo formulári objednávky. Kupujúci má na výber z nasledovných možností:

 1. Osobný odber v Žiline
 2. Doprava prostredníctvom kuriérskej spoločnosti

 

1.Osobný odber v Žiline

Objednaný tovar, ktorý je skladom si môže kupujúci vyzdvihnúť po potvrdení objednávky predávajúcim na pobočke Hacom.sk, Bytčianska 385/56, Žilina - Považský Chlmec. Objednaný tovar, ktorý nie je skladom a tovar na objednávku si môže kupujúci vyzdvihnúť na základe dohody s predávajúcim. Kupujúci sa zaväzuje prevziať objednaný tovar v dohodnutom termíne na adrese uvedenej v objednávke.

 

2.Doprava prostredníctvom kuriérskej spoločnosti:

Miesto dodania je stanovené na základe objednávky kupujúceho. Kupujúci sa zaväzuje prevziať tovar a podpísať Protokol o doručení a odovzdaní tovaru v dohodnutom termíne na adrese uvedenej v objednávke. Splnenie dodávky sa považuje okamihom dodania tovaru na miesto uvedené v objednávke a jeho fyzickým prevzatím kupujúcim alebo v prípade jeho neprítomnosti ním splnomocnenou osobou. Splnomocnená osoba je povinná preukázať predávajúcemu doklady potvrdzujúce splnomocnenie kupujúcim. V prípade odmietnutia prevzatia tovaru kuriérska spoločnosť vyznačí odmietnutie v protokole o doručení a odovzdaní tovaru. V prípade nutnosti opakovaného zaslania objednaného tovaru z dôvodu neprítomnosti kupujúceho na mieste určenom ako miesto dodania v objednávke, všetky vzniknuté náklady na doručenie hradí kupujúci.

Tovar skladom: ak nebola dodacia lehota dohodnutá inak, objednávka vystavená v pracovných dňoch do 16:00 bude vybavená do 24 hodín, objednávka vystavená v pracovných dňoch po 16:00 bude spracovávaná a vybavená v nasledujúci pracovný deň v prípade platby na predfaktúru sa táto lehota počíta odo dňa prijatia celkovej platby na účte predávajúceho .

Tovar, ktorý nie je skladom alebo je na externom sklade: ak nebola dodacia lehota dohodnutá inak, objednaný tovar, ktorý nie je skladom alebo je na externom sklade bude kupujúcemu doručený do 14 pracovných dní odo dňa obdržania záväznej objednávky od kupujúceho. V prípade platby na predfaktúru sa táto lehota počíta odo dňa prijatia celkovej platby na účet predávajúceho.

 

Lehoty na doručenie:  

 • Doručenie kuriérskou spoločnosť DHL 1-2 dní.V pracovných dňoch pre SVK.
 • Doručenie kuriérskou spoločnosť GEIS 1-2 dní.V pracovných dňoch pre SVK.
 • Doručenie kuriérskou spoločnosť DHL 2-3 dní.V pracovných dňoch pre CZ.
 • Doručenie do odberného miesta Zásielkovňe 1-2 dní.V pracovných dňoch pre SVK.
 • Doručenie do odberného miesta DHL 1-2 dní.V pracovných dňoch pre SVK.

 

Spôsob platby:

Spôsob platby si volí kupujúci pri objednaní tovaru prostredníctvom formulára objednávky.

Kupujúci má na výber z nasledovných možností:

 1. Osobný odber v Žiline (platba v hotovosti)
 2. Dobierka (platba v hotovosti)
 3. Platba Trustpay (okamžitý bankový prevod)
 4. Prevodný príkaz (predfaktúra)

 

1.Osobný odber v Žiline (platba v hotovosti)

Platbu uskutoční kupujúci v hotovosti pri prevzatí tovaru u predajcu.

 

2.Dobierka (v hotovosti)

Platbu uskutoční kupujúci v hotovosti (priamo kuriérovi alebo odbernom mieste) pri dodaní tovaru. Spolu s objednaným tovarom bude kupujúcemu doručený aj originál faktúry.

 

3.Platba TrustPay (okamžitý bankový prevod)

Okamžitý bankový prevod cez OnlineBanking TrustPay pre banky: ČSOB, Fio Banka, OTP banka, Poštová banka, Prima banka, SBERBANK, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, UniCredit Bank, VÚB banka, ZUNO.

 

4.Prevodný príkaz (predfaktúra)

Platba sa uskutočňuje vopred na základe zaslanej predfaktúry, ktorú predávajúci vystaví kupujúcemu po záväznom potvrdení objednávky.

 1. osobný odber - po prijatí celkovej sumy predfaktúry na účet predávajúceho, bude kupujúci informovaný o možnosti vyzdvihnutia objednaného tovaru,
 2. dodanie prostredníctvom kuriérskej spoločnosti - po prijatí platby celkovej sumy predfaktúry vrátane dohodnutej výšky prepravného a balného, bude kupujúcemu zaslaný objednaný tovar spolu s originálom faktúry. Predávajúci potvrdí kupujúcemu zaslanie objednaného tovaru.

 Tovar na objednávku: vyžaduje sa platba prostredníctvom predfaktúry

 

Platobné údaje:

Názov banky: Slovesnká sporiteľňa a.s.

Číslo účtu: 5039295830/0900

Variabilný symbol: číslo predfaktúry

IBAN: SK9509000000005039295830

SWIFT/BIC: GIBASKBX

Upozornenie: V prípade bankového prevodu platby zo zahraničia účtuje banka všetky náklady na realizáciu prevodu na ťarchu účtu kupujúcemu.

„OUR“ - všetky poplatky spojené so zabezpečením prevodu (banky platiteľa, banky príjemcu, ostatných korešpondenčných bánk) znáša kupujúci - platiteľ

 

Ceny prepravných nákladov:

 

           Kuriér DHL Slovensko:

 • Prepravné do 5kg: 4,90 ,-  €
 • Prepravné do 10kg: 6,90,- € 
 • Prepravné do 20kg: 10,90,- € 

 

        Kurier GEIS Slovensko:

 • Prepravné do 10kg: 6,90,- € 

 

           Kuriér DHL Česko:

 • Prepravné do 5kg: 11,90 ,- €
 • Prepravné do 10kg: 13,90 ,- €  
 • Prepravné do 20kg: 24,90 ,- €  

 

Odberné miesta:

Kuriér DHL - odberné miesto (do 5 kg): 3,90 €

Zásielkovňa - odberné miesto (do 5 kg):2,90 €

Osobný odber Žilina - pobočka (manipulačný poplatok) 1,00 €

 

Platba:

 • Dobierka DHL: 1,40- €
 • Dobierka Zasielkovňa: 1,00,-€
 • Predfaktúra
 • TrustPay Okamžité bankové prevody: ČSOB, Fio Banka, OTP banka, Poštová banka, Prima banka, SBERBANK, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, UniCredit Bank, VÚB banka, ZUNO Pri zmene váhy a ceny poštovného bude zákazník kontaktovaný telefonicky a mailom.

 

V PRÍPADE OTÁZOK KONTAKTUJTE PREDÁVAJÚCEHO:   e-mailom na obchod@hacom.sk alebo telefonicky počas pracovných dní 8:00 - 17:00hod.