EPS - Elektrická požiarna signalizácia (EPS)

Vlastnosti elektrickej požiarnej signalizácie (EPS) a podmienky jej prevádzkovania upravuje Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 726/2002 Z.z. Podľa tejto vyhlášky musia byť vybavené automatickými hlásičmi požiaru:

  • objekty, ktoré majú plochu väčšiu ako 1 000 m2,
  • lôžkové oddelenia zdravotníckych zariadení,
  • ubytovacie časti hotela alebo iného objektu určeného na ubytovanie viac ako 1000 osôb,
  • vnútorného priestoru na zhomaždenia viac ako 500 ľudí. 

 

Včasná detekcia požiaru dokáže zachrániť majetok, ale najmä ľudské životy. Elektrická požiarna signalizácia je preto  nenahraditeľným pomocníkom aj tam, kde jej povinnú montáž zákon neukladá. Zabezpečiť týmto systémom je možné na základe žiadosti majiteľa akýkoľvek objekt. Okrem zvýšenia bezpečnosti vášho objektu vám tento systém môže priniesť aj nižšiu sadzbu poistného pri poistení nehnuteľnosti. 

            Ponúkame vám spracovanie návrhu a montáž elektrickej požiarnej signalizácie EPS v Žiline a na celom Slovensku v súlade so všetkými zákonnými požiadavkami s ohľadom na konkrétne požiadavky vašej nehnuteľnosti. Či už potrebujete zabezpečiť ochranu pred požiarom v hoteli, ubytovni, kongresových priestoroch, vo firme alebo v akejkoľvek inej nehnuteľnosti, naši skúsení pracovníci sú tu pre vás. 

Nezabúdame ani na to, že skutočne funkčný a bezpečný systém ochrany pred požiarom si vyžaduje pravidelné revízie a servis. Zodpovedne sa postaráme o všetko potrebné a vy aj vaši návštevníci sa vďaka našim skúsenostiam a kvalitným komponentom môžete cítiť v bezpečí. Silnú základňu na inštaláciu máme najmä v Žiline a v Žilinskom kraji, ale vieme pokryť aj ostatné časti Slovenska.

Pre komplexnú EPS ochranu vášho objektu a splnenie všetkých zákonných podmienok, vám odporúčame doplniť elektrickú požiarnu signalizáciu aj o hlasovú signalizáciu požiaru.

Cenová ponuka pre EPS/HSP
verify

* Tento údaj je povinný