Emos 6V/4Ah folovený akumulátor faston 4,7mm B9641

bezúdržbový áno
napätie 6 V
rozmer 70 × 47 × 101 mm
hmotnosť 0,7 kg
optimálna životnosť 5 rokov

Výrobca:
EMOS
Obj. čislo:
219986099854
Part number:
1201000100
Záruka:
24 mesiacov
Dostupnosť:
Skladom na pobočke

10,95 € 7,80 € s DPH / ks 9,13 € 6,50 € bez DPH / ks

+ -

Skladom na pobočke

Emos 6V/4Ah folovený akumulátor faston 4,7mm B9641

Akumulátor EMOS je vhodný ako náhradná batéria pre svietidlá, detské vozidlá, núdzové osvetlenie a pod. Bezúdržbový, ventilom riadený olovený akumulátor v prevedení AGM umožňuje použitie v ľubovoľnej polohe.

Olovené bezúdržbové batérie

Olovené bezúdržbové batérie EMOS sú určené ako náhradné batérie pre záložné zdroje UPS, súpravy RBC, elektronické zabezpečovacie systémy (EZS), systémy elektrickej požiarnej signalizácie (EPS), záložné systémy výťahov atď.

Batérie tohto typu nie sú určené na skladovanie energie, napr. v solárnych systémoch, a nemôžu sa používať ako štartovacie batérie do automobilov, motocyklov a elektrických skútrov.

Bezpečnosť a najmodernejšia technológia

Olovené akumulátory EMOS s ventilovým riadením, ktoré nevyžadujú údržbu, v konštrukcii AGM možno inštalovať v ľubovoľnej polohe.

AGM batérie obsahujú elektrolyt nasiaknutý v sklenených laminátových mikrovláknach, ktoré sú súčasťou separátorov medzi jednotlivými olovenými doskami. Ide v podstate o sklenené rúno, do ktorého sa elektrolyt pri nalievaní vsiakne. Vyliatie kyseliny už nehrozí a batérie sú tak veľmi bezpečné na prevádzku.

Bezpečnostné ventily batérie zabraňujú jej explózii v prípade plynatosti. Celý kryt batérie zodpovedá príslušnej norme a batéria spĺňa všeobecné požiadavky na bezpečnosť výrobku.

Nabíjanie a prevádzka batérií

Pred prvým použitím sa batéria musí nabiť. Ak je batéria vložená do zariadenia, ktoré nedokáže rozpoznať jej stav nabitia, môže dôjsť k úplnému vybitiu batérie, čo môže mať za následok jej nenávratné poškodenie - zničenie.

Nabíjanie batérie sa musí vykonávať pomocou vhodného napájacieho zdroja alebo nabíjačky podporujúcej technológiu AGM, ktorá má nabíjacie napätie 14,4 V pre 12 V batérie a 7,2 V pre 6 V batérie. Ak nabíjačka alebo napájací zdroj nemá tieto parametre, dôjde k neúplnému nabíjaniu, rýchlej spotrebe energie a v krajnom prípade k zničeniu batérie.

Optimálna životnosť záložných systémov je 5 rokov.

 
Parametre:

bezúdržbový áno
chemické zloženie Pb
napätie 6
kapacita 4 Ah
hmotnosť 0,7 kg
optimálnu životnosť 5 rokov
terminál faston 4,7 mm
rozmer 70 × 47 × 101 mm
predajný obal 1 ks
nabíjacie svietidlá áno
detská vozítka - napr. Peg-Pérego áno
núdzové osvetlenie áno
energetická trieda neuvádza sa
záručná doba 2 roky

Parametre

Hmotnosť0,68 kg

Recenzie Emos 6V/4Ah folovený akumulátor faston 4,7mm B9641

100%

3 recenzií užívateľov

3x

0x

0x

0x

0x

  • Potrebná do motocykla. Mini verzia.

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

  • Super obsluha.